Téměř 700 běžců absolvovalo v sobotu 1. 6.  v tropických podmínkách své trasy kolem jezera Milada.

V závodě na 5 km potvrdili svou výkonost favorité Petr Žaloudek s Evou Slavíkovou. V nabité konkurenci na desítce zvítězil mezi muži mostecký Aleš Filingr, zlatý hattrick z Milady dokonala Zuzana Rusínová. Náročnou půlmaratonskou trasu ovládli Petr Zuda a Vendula Praská.

Zajímavé obsazení měl běh na 5 km, kterého se zúčastnily ústecké sportovní kluby. Ty si to rozdaly v týmové soutěži. Díky skvělému výkonu Fabiany Bytyqi o pouhé dva body vyhráli zástupci boxerské školy Lukáše Konečného těsně před ústeckými florbalisty. Třetí místo bral hokejový Slovan a čtvrté basketbalisté Slunety.

 

Pro všechny návštěvníky připravili organizátoři zajímavý doprovodný program. Nechyběla společná autogramiáda olympioničky Denisy Rosolové a ústeckých sportovců, vystoupení biketrialisty Martina Šimůnka, hasičů z Telnice, bubenická show i mnoho dalších aktivit pro děti i dospělé.

 

Sobotní běžecká akce zakončila sportovní seriál Milada Tour jehož součástí byl také zimní běh a jarní cyklozávod.

 

,, Letos s námi sportovalo znovu přes 1 500 lidí. Myslím, že se nám pomalu začíná dařit to, co jsme si před dvěma roky předsevzali. Vybudovat na Ústecku kvalitní sportovní akci, která během celého roku motivuje k pohybu, představí jezero Milada a jeho okolí v pozitivním světle a bude dělat lidem v kraji radost,“ doplnil Michal Neustupa.

 

VÝSLEDKY MILADA RUN 2019

 

Celkové výsledky Milada Tour – jednotlivci

Celkové výsledky Milada Tour – týmy


Pozn. V případě reklamace výsledků, prosím kontaktujte přímo časomíru na mailu sportovniservis@gmail.com.

 

FOTOGALERIE MILADA RUN 2019