Jeho hlas provází akce sportovního seriálu Milada Tour od úplného začátku. Je tím, kdo dělá naše závody zábavnější, tím, kdo hasí naše průšvihy a samozřejmě tím, kdo dokáže svým pozitivním vystupováním strhnout závodníky a udělat tu správnou atmosféru. Seznamte se. Náš moderátor – Marek Vobr.

 

,,Nejtěžší je zaujmout, nebýt nudný a zároveň nestrhávat pozornost na sebe,“ říká skromně moderátor Tour Marek Vobr.

 

Jak a kdy ses vůbec dostal k moderování? Co Tě na něm nejvíce baví?

K moderování jsem se dostal na střední škole už v devadesátkách, kdy jsem jako velký nadšenec hudebních rádií měl šanci být poprvé za mikrofonem v libereckém Euro K. Začal jsem s maturitními plesy, později, díky mé profesi v hudební branži, jako ,,pouštěč“ muziky a bavič na večerních akcích. Jako dlouholetý sportovec se začalo nabalovat i komentování sportu. Nejprve to byl orientační běh a triatlon a postupně další akce. Nejvíc mě baví sport jako takový a ta atmosféra kolem. Komentování už je jen takovým doplňkem.

Existuje nějaký zážitek z moderování, na který rád vzpomínáš, případně bys na něj naopak nejraději zapomněl?

Popravdě vždy budu rád vzpomínat na zajímavé rozhovory s našimi předními sportovci, ať už jde o olympijské vítěze, mistry světa či republiky, ke kterým mám velký respekt. Vždy je to trochu adrenalin, abys nepůsobil neznale a hloupě. Otázky nebo rozhovor směřuju na takovou notu, aby z toho něco měli především diváci. A jestliže se někdy něco nepovedlo, už jsem na to raději zapomněl. 🙂

Tvůj hlas provází spoustu sportovních akcí. Co je na moderování nejtěžší?

Za nejtěžší považuji zaujmout sportovce, nebýt nudný a zároveň nestrhávat pozornost jen na sebe. Při komentování jsi tam především pro dotvoření atmosféry a pro vylepšení zážitku.

 

Máš nějaký moderátorský sen nebo je to zkrátka jen zábava a odreagování?

Stále to beru jako zábavu a doufám, že je to znát. Žádná očekávání nemám, i když chovám obrovský respekt ke komentátorskému týmu České televize, kde bych se určitě nenudil. Samozřejmě jsem si vědom toho, že jde o úplně jinou disciplínu. V současné době se vidím spíše přímo mezi lidmi naživo.

 

Marku, od zrodu Milada Tour jsi nevynechal jedinou naší akci. Co pro tebe Milada Tour znamená?

Ono to vlastně na mě tak trochu zbylo. 🙂 Ale je fakt, že jsem u toho od začátku a jsem za to rád. Milada Tour je pro mě především spoustu nadšených hobby sportovců, kteří zkouší své limity a užívají si pěkného dne v pohybu. Osobně za tím vidím spousty dobře odvedené práce strůjce a hlavního šéfa Michala.

 

 

Marek Vobr

Přezdívka: Kamarádi mě oslovují Mára, ale jinak jsem si nikdy na nikoho jiného nehrál 🙂

Věk: Dobrý ročník a aktuálně kategorie Masters II. 🙂

Moderuji od: 1996

Sportovní úspěch či zážitek: Jako sportovec pár vítězství a slušných zářezů v orientačním běhu a jako komentátor světový pohár v orientačním běhu a evropský šampionát v maratonu horských kol na ranči Malevil.