Kdo čekal o první únorové sobotě mínusové teploty a desítky centimetrů sněhu musel být mírně zklamán. Okolí jezera Milada přivítalo běžce příjemnými 12 stupni a polojasnou oblohou. Zkrátka ideální běžecké podmínky.

Pořadatelé představili nové zázemí v Chabařovicích, kde byl pro závodníky připraven veškerý potřebný servis. Inovací oproti loňskému roku prošly i jednotlivé trasy.

Tradičně pohodovou a uvolněnou atmosféru dokreslovala dvojice moderátorů David Cihlář a Marek Vobr, kteří dokázali vtáhnout do závodu i přihlížející diváky.

 

Do závodu se přihlásilo rekordních 564 závodníků!

 

Delší 12 km trasu zvládl favorizovaný Aleš Filingr před Janem Žaloudkem a Josefem Procházkou. Všichni tři se dostali s časem pod 46 minut. Ženský závod vyhrála s náskokem 2 minut Adéla Civínová, druhé místo brala Simona Nekolová a třetí Jarmila Sobecká.

Na trase 5 km se z vítězství radoval Filip Drážďanský. Druhé místo patřilo Roy Brunsovi a třetí Erichu Panitzovi. V kategorii žen vyhrála Lujza Sláviková před Ivanou Vávrů a Zuzanou Kotěšovcovou.

Každý ze závodníků se také automaticky zařadil do seriálového hodnocení jednotlivců. Opět zajímavá bude i týmová soutěž.

 

VÝSLEDKY MILADA WINTER RUN 2020

 

Odkaz na fotografie

 

Další závod seriálu Milada Tour se koná 9. května, kdy je na programu Cyklozávod Milada. O měsíc později čeká sportovce jeden z běžeckých vrcholů roku na severu Čech Milada Run.

Upozorňujeme, že kapacita obou akcí může být opět naplněna dříve!