Je nám ctí představit Vám novou posilu našeho Milada týmu. Stávajícího moderátora Marka Vobra, který provází naše akce od samého počátku doplní na zimním Winter Run, květnovém Cyklozávodě i červnovém Milada Run známý ústecký moderátor David Cihlář. Davida dobře znají nejen sportovci z našeho regionu, ale také elitní běžci ze závodů Run Czech, kde vede masérský tým. Působí také jako odborný asistent na ústecké univerzitě.

 

,,Líbí se mi ta energie, která vzniká u závodníků a diváků a se kterou se dá pracovat,“ říká nový moderátor Tour David Cihlář.

 

Jak a kdy ses vůbec dostal k moderování? Co Tě na něm nejvíce baví?

Úplně poprvé jsem moderoval slavnostní ukončení školního roku na škole, kde jsem učil, protože to nikdo z kolegů nechtěl dělat. 🙂 Pokud si dobře pamatuji, tak první sportovní akcí byly běhy v Dubicích, které moderuji dodnes. Na moderování mě nejvíc baví práce s publikem, diváky. Líbí se mi ta energie, která vzniká u závodníků a diváků a se kterou se dá pracovat. Pokud se to daří, vzniká úžasná atmosféra, kterou potřebuje každý závod.

 

Existuje nějaký zážitek z moderování, na který rád vzpomínáš, případně bys na něj naopak nejraději zapomněl?

Nejraději bych zapomněl na některé přeřeky, či když se dostanete do tvz. slepé uličky a pak hledáte, jak důstojně ukončit větu. 🙂 Naštěstí zatím snad neexistuje nic takového, že bych se na to snažil urputně zapomenout. Každého moderátora potěší, pokud za ním přijde závodník, divák a řekne, že to bylo dobré. Pamatuji si Romana Budila, jak za mnou po závodě přišel a řekl, že ta atmosféra při jeho doběhu byla skvělá a že za ni děkuje. To jsou okamžiky, na které rád člověk vzpomíná, ale současně přemýšlí, jak by je příště udělal ještě lépe.

 

Tvůj hlas provází spoustu sportovních akcí. Co je na moderování nejtěžší?

Asi se odprostit od všech vjemů, které by mohly narušit plánovaný výsledek. Při moderování nastává mnoho okamžiků téměř současně. Moderátor oznamuje důležité pokyny, současně musí tvořit atmosféru, zapojit diváky, nabudit sportovce na jejich výkon, občas dát nějaký ten vtípek a usmívat se. Nejtěžší je asi současně dělat vše najednou, tedy vnímat pokyny organizátorů (co je potřeba říci), současně podávat informaci o minulém ročníku, naznačit hvězdě závodu, že ji za minutu potřebuji na rozhovor, sledovat dění a v případě prostoje okamžitě začít mluvit, aby nevzniklo prázdné místo.

 

Máš nějaký moderátorský sen nebo je to zkrátka jen zábava a odreagování?

Je to především zábava a moderátorský sen nemám, baví mě každá akce.

 

Davide, v našem seriálu se objevíš v roce 2020 poprvé. Čím Tě náš seriál zaujal a jak se těšíš?

Vím, že se v seriálu objevuje mnoho mých kamarádů a přátel, které potkávám na ostatních akcích, tedy těším se na ně a samozřejmě každá nová příležitost je i výzva.

 

David Cihlář

Přezdívka: Žádná přezdívka není.

Věk: 42

Moderuji od: 2005

Sportovní úspěch či zážitek: Asi železný muž. Zkusit si to stojí za to. Člověk zažívá všemožné pocity od totální beznaděje až po totální euforii.