Regionální zastoupení ústeckého Metrostavu společně s organizátory Milada Tour podpoří nevidomého plavce Miroslava Smrčku.

Organizátoři nového sportovního seriálu věnují na plaveckou přípravu Miroslava Smrčky 10 Kč za každého registrovaného závodníka ve všech třech závodech Milada Tour. Vybraná částka by se tak mohla vyšplhat až na 13 000 Kč.

Významný partner seriálu, regionální zastoupení společnosti Metrostav, se pak rozhodlo vybranou částku minimálně zdvojnásobit. Celková částka pro Miroslava Smrčku by tak mohla atakovat až 30 000 Kč.

 

Příběh Miroslava Smrčky

Krátká reportáž České televize

Před šesti lety Mirek náhle oslepl. Ráno si chtěl rozsvítit, ale nic se nedělo. Až pak si uvědomil, že asi nepůjde jen o prasklou žárovku. Předtím měl dva roky zdravotní potíže; bolela ho hlava, zvracel. Viděl ale pořád stejně a ani doktoři ho nevarovali před možností slepoty.

V roce 1984 se kvalifikoval na olympiádu, ale kvůli bojkotu Sovětského svazu odjet nemohl. Bývalý reprezentant Československa na 200 metrů znak se vrátil po zhruba 20 letech zpět k bazénu. „Voda je svým způsobem naplnění dalšího života a další duševní vize pokračovat v něčem, co má smysl,“ říká Mirek.

Ač měl ze začátku problém se dostat do formy a zvyknout si na nový způsob plavání, nezačal vůbec špatně, ba naopak. „Stále říkám manažerovi, že jsme začali blbě – světovým rekordem. Teď se může zdát, že už nemáme nic na práci,“ směje se stále optimistický Smrčka.

Rok 2016 znamenal splněný sen. Mirek v brazilském Riu de Janeiru po více než 20 letech nastoupil do plaveckého finále. Nebyla to olympiáda, o kterou tak smolně přišel, ale paralympiáda o které tak dlouho snil.

A co bude dál? Paralympijské Tokio se blíží…

Stále pozitivní a sympatický Mirek se nových výzev rozhodně nebojí. ,,Nechci si přijít na Miladu pro šek jako nějaký mrzák. Chci běžet a ukázat lidem, že ani náhlá slepota neznamená, že život končí. Alespoň těch 5 kilometrů si s vodičem zaběhnu,“ doplnil Mirek.

Přihlaste se na Milada Run a podpořte ústeckého plavce společně s námi.

 

 

Pozvánka na Milada Run 2018