Běhá teprve pár let, ale jeho příběh může být pro mnohé inspirací. Dnes je nadšeným běžcem, pomáhá jako vodič nebo běhá s Milošem Škorpilem. Seznamte se s naším novým ambasadorem.

 

,,Měl jsem skoro 100 kg. Už to bylo moc, tak jsem si řekl dost,“ říká Radek Liška.

 

Radku, jak a kdy ses vůbec dostal k běhání? Co Tě na něm nejvíce baví?

Jak jsem se dostal k běhání…. Měl jsem skoro 100kg a na výšku 170cm. Už to bylo moc, tak jsem si řekl dost a začal cvičit. Později jsem přidal běh díky manželce, která už běhala. Od roku 2015 už běhám naplno. Je to nejlepší lék jak si vyčistit hlavu od pracovních starostí a člověk je venku v přírodě. Na pásu jsem běhal, že to dokážu spočítat na jedné ruce – to není pro mě.

 

Jaký je tvůj nejlepší výsledek, případně největší zážitek z běhání?

Nejlepší zážitek je, že jsem se dostal pod křídla Miloše Škorpila. Ten mě ukázal jak správně běhat a ne jen tak, jako tomu bylo do roku 2017.

 

Jaké jsou tvé běžecké cíle?

Chci si dát půlmaraton za 1:20.

 

Vím, že pravidelně trénuješ na jezeře Milada. Čím Tě okolí jezera okouzlilo?

Jezero Milada je prostě TOP. Jezdil jsem tam na kole, ještě když byl zákaz. Pak otevřeli a ta cesta co vedla u vody dříve, byla o kotníky. Dnes je to pecka, můžu se zde kochat a dá se tady dobře trénovat jak na 10km, 21km, tak na maraton. Rád sem chodím za každého počasí, v různých časech a pokaždé je to jiné. Nemám rád město a tohle je pro mě srdcovka.

 

Jsi pravidelným účastníkem akcí sportovního seriálu Milada Tour. Co se Ti na seriálu líbí? Co by se dalo podle tebe vylepšit?

Ano, jsem pravidelným účastníkem závodů a od prvního ročníku je to neskutečný posun. Klobouk všem, kteří se na tom podílejí a jakou práci s tím mají. Hlavně to beru jako rodinný seriál v okolí mého bydliště, kde se potkám se spoustou kamarádů, pokecáme, a tak… A ohledně počasí… Milada je vždy extrém, ale to už prostě k tomu patří. Když trénuješ, tak taky běháš vždy a nevymlouváš se na počasí. A co bych viděl jako vylepšení? Třeba vodiče na trase.

 

Obecné:

Přezdívka: Fox

Věk: ještě pár dní 35 🙂

Běhám od: 2015

TOP běžecký úspěch či zážitek: Zatím maraton 3:30 a zážitek, že mám možnost dělat vodiče a pomáhat lidem co nemůžou.

Kde nejraději běhám: Úplně všude a kdykoliv.