Počasí přineslo sedmému ročníku nádherný, téměř letní den. Zázemí závodu se tak plnilo lidmi již od brzkých dopoledních hodin. Děti hojně využívaly dva skákací hrady, Olympia dětský koutek a některé se chystaly na svůj vůbec první závodní start.

Patnáct minut před desátou hodinou se vydalo přes sto dětí na trasu dlouhou pět set metrů. První v cíli byl Jindra Brožík za 2 minuty a 15 vteřin, dívčí absolutní pořadí ovládla Terezka Vyskočilová v čase 2:32. Pořadatelé vyhodnocovali velké množství dětských kategorii, rozlišených dle pohlaví, a tak se k hodnotným cenám dostalo opravdu hodně dětských závodníků. V druhém závodu na jeden kilometr zvítězila Danielka Tellerová, které časomíra naměřila neskutečné 2minuty a 53 vteřin. První kluk v cíli byl Víťa Veselý v čase 3 minuty a 3 vteřiny.

V pravé poledne za dusného vedra startoval závod na půlmaratonskou distanci. Zde podle prognóz zvítězil favorit startovního pole a tím byl Honza Švadlenka z Lawi stars v čase 1:14:40. Zkušený veterán Michal Šandera z AC Rumburk doběhl pro druhé místo v čase 1:17:24. Půlmaratonskou mužskou bednu doplnil František Dočekal z Maraton klub Kladno 1:18:58.

Z žen byla první na nejdelší trati Milada Run Eva Vyskočilová z ASK Dipoldi, která navzdory podmínkám zaběhla velice slušný čas 1:33:28. Kateřina Fau zopakovala medailový úspěch svého týmového kolegy, a tak Maraton klub Kladno měl zastoupení i při ženském vyhlášení absolutního pořadí. Kateřiny čas byl 1:41:53 a třetí Franzisce Japel utekla o půl minuty. Ta brala bronzovou pozici.

Desetikilometrová trať měla již na startu svého vítěze jasného. Nebylo pochyb, že sedminásobný půlmaratonský mistr ČR někoho pustí před sebe. Víťovi Pavlištovi opravdu nikdo nestačil a jeho čas 32:16 je novým rekordem této trati. Za Víťou stupně vítězů doplnili Dmitrij Gogulinský v čase 37:32 a Radek Štork v čase 41:18.

Ani o ženské vítězce málokdo pochyboval. Lovosická Simča Nekolová potvrdila papírové předpoklady na absolutní prvenství a v čase 43:19 zvítězila. Za ní brala druhé místo Nina Pěček Janáková s časem 44:55 a třetí místo získala cyklistka Bára Maříková ve svém osobním rekordu 46:39.

Nejkratší závodní tratí na 5 km prolétl pravidelný účastník Milada Run Vašek Hladík z AC Česká Lípa v čase 17:41. Čtrnáct vteřin za ním spurtoval Pavel Švácha z Lokomotivy Teplice a pro třetí místo s odstupem pouhých tří vteřin si doběhl Tomáš Netík.

V ženách byla vítězka také jasná. Lucka Pavlištová nenechala nikoho na pochybách a za mohutného povzbuzování svých dvou dcer, které na ni čekaly v cíli, si doběhla pro první místo v čase 19:13. Druhé místo brala Tereza Petrová, třetí výborná veteránka Jana Jarošová – obě stlačily čas pod 23 minut.

Velké oblibě se těšil vodičský Salming tým, který na trati pomohl k výborné náladě a přispěl ke krásné atmosféře celého závodu. Pomyslnou třešničkou na dortu byla autogramiáda Víti Pavlišty a Fabiany Bytyqi. Oba zmiňovaní závod velmi chválili a jistě je zde nevidíme naposledy.

Po půlroční pauze se budou pořadatelé opět těšit na všechny závodníky na poslední akci seriálu Milada Tour 2023 – Milada Winter Run, který se bude konat 9.12.

Líbila se Vám letní verze Milada Run? Poznejte i tu zimní. Registrace zde.

 

 

Kompletní výsledky ZDE

 

Foto a video budeme postupně zveřejňovat v příštích dnech.

 

Sdílejte své zážitky s hashtagy #miladatour a #miladarun a dejte nám o sobě vědět.