Možná jste o téhle partě ještě neslyšeli. Míra Sailer, Pavel Vokůrka a Jarda Šebek. Tři sportovci, které spojuje kamarádství, sport a především společné zážitky. V letošním roce tým HC Biolit úspěšně bojoval v týmové soutěži v rámci sportovního seriálu Miladu Tour. Chybou ve výsledcích tito tři sympaťáci přišli o své místo na bedně. Po dodatečném přepočítání bodů z toho však byl nakonec velký úspěch a krásné třetí místo.

 

 

Jaký je Váš vztah ke sportu? Co vnímáte jako svůj největší sportovní úspěch?

Míra: Sport s kamarády tvoří velkou část mého života a určitě to je činnost, při které se cítím šťastný. Za sportovní úspěch bych považoval úspěšné slučování kamarádů v kolektivních sportech jako je amatérský hokej, florbal či Milada tým.

Pavel: Sport mě provází v podstatě už od dětství. Nejdříve to byl závodně hokej, potom už jen sporty na rekreační úrovni jako kolo, lyže, snowboard nebo právě hokej s Mírou. Právě Míra mě přivedl k běhání. Vztah ke sportu je tedy jednoznačně kladný, ať už je to potřeba hýbat se, vyčištění hlavy při pohybu v přírodě, nebo týmová radost (ale i zklamání) z dosažených výsledků. Jako největší úspěch považuji, že i přes spoustu úrazů se můžu nadále věnovat tomu, co mě baví.

 

V letošním roce jste úspěšně absolvovali celý seriál Milada Tour. Co Vás k němu přivedlo?

Míra: Týmová soutěž a pokusit se zaběhnout půlmaraton pod dvě hodiny.

Pavel: K Milada Tour mě přivedl Mirek, který absolvoval loňský půlmaraton a měl “výborný” nápad, že se zúčastníme celé Tour jako tým. A jako na třetího jsme se obrátili na Jardu, který byl z našeho nápadu doslova “nadšený”.

 

Jak hodnotíte své 3. místo v celkovém pořadí týmů?

Míra: Šlo nám jen o tu týmovou fotku z bedny, která se nakonec bohužel nekonala. 🙂 Ne, zážitek musí být silný a to se povedlo, proto hodnotím 3. místo kladně.

Pavel: Byla to dřina. Každý závod byl specifický svým počasím. Zima, déšť a sněžení při Winter run, déšť a spousta bláta při cyklozávodě a slunce a horko při půlmaratonu. Tím vším byla celá Tour opravdu náročná. Jelikož jsme, oproti jiným týmům, byli v týmu jen tři, museli jsme dát do každého závodu opravdu vše. 3. místo je výborný výsledek.

 

Jaký je Váš největší zážitek z akcí Milada Tour?

Míra: Top zážitek mám ze samotného startu závodu Milada Winter Run, to byl zvláštní pocit a atmosféra.

Pavel: Těžko říct, každý závod byl pro mě zážitkem. Možná to byl start půlmaratonu, protože byl můj první. Kdyby mi někdo před půl rokem řekl, že poběžím půlmaraton, považoval bych ho za cvoka. Najednou stojím v davu na startu a čekám na výstřel ze startovní pistole…

 

A jaké jsou role jednotlivých členů týmu?

Míra je ten, kdo dává prvotní impuls. Od Pavla se čeká souhlas, zda je impuls reálný. A Jarda? Jarda nás jako nemá rád, jelikož byl do týmu nuceně na poslední chvilku vtažen. 🙂 Zároveň ale cítí, že síla kolektivního zážitku s kamarády je sice někdy fyzicky bolestivá, nýbrž velmi opojná.

 


 

Jste parta kamarádů, kolegové z firmy nebo jen sportovní nadšenci? Využijte možnosti zabojovat o celkové prvenství v soutěži týmů, získejte prize money nebo si jen užijte den v okolí jezera Milada aktivně.

 

Registruj se na celý seriál za výhodné startovné s tričkem zdarma ZDE

 

Pravidla týmové soutěže ZDE