Přinášíme Vám krátké představení duatlonové mistryně světa, mistryně Evropy a několikanásobné německé šampionky Ulrike Schwalbe, která na druhém ročníku Milada Winter Run ovládla trasu na 10 km. Ulrike se rozhodla zúčastnit i dalších akcí a zabojovat tak o celkové vítězství v seriálu Milada Tour.

 

Ulrike, kterých svých sportovních výsledků si ceníte nejvíce?

Za svůj největší úspěch považuji ten z roku 2004, kdy jsem se stala světovou šampionkou v dlouhém duatlonu. Mezi další bych zařadila vítězství na mistrovství Evropy a zároveň jsem vícenásobnou duatlonovou mistryní Německa.

 

Máte za sebou spoustu úspěchů, co byste chtěla ještě dokázat?

Mám ještě několik sportovních snů. Například etapový závod v Bornholnu, Psiloritis Race nebo maraton v Aténách. Také bych si chtěla zlepšit svůj maratonský čas.

 

Jak jste se dozvěděla o sportovním seriálu Milada Tour?

O Miladě jsem se slyšela od běžců z Česka. Na internetu jsem se všimla upoutávky a řekla jsem si, že by to mohla být zajímavá akce. To se také potvrdilo.

 

Zimní běh na Miladě jste vyhrála. Jak se Vám závod líbil?

Winter Run byl skvělý. Je pravda, že počasí nebylo nejlepší, ale líbila se mi trasa kolem jezera, atmosféra a opravdu moc dobrá organizace.

 

Zúčastníte se i dalších akcí ze seriálu?

Za celou svou kariéru jsem nikdy nejela MTB závod, tak z toho mám trochu obavy, ale zkusím ze sebe vydat co nejvíc a uvidíme. Červnový běh pak poběžím určitě, už se moc těším.

 

Vím, že často závodíte v České republice. Proč zrovna u nás?

Mám ráda české závody pro jejich hezkou atmosféru. Přijde mi, že jsou tu všichni přátelštější, uvolněnější a víc v pohodě. Lidé si to užívají. Navíc to mám do Čech z domova kousek. Také ráda cestuji a poznávám něco nového.