V Ústí nad Labem se opět poběží závod do strmé ulice „Na Schodech“. Závod Ústecké schody, který se v posledních letech vrátil do centra města, proběhne v sobotu 18. května.

Ústecké schody navazují na historii běhu do schodů, jehož úvodní ročník se konal 18. května 1974. V den závodu tomu tedy bude přesně 45 let od jeho vzniku.  Chodník v ulici je tvořen nepravidelnými schody a závodníci budou muset vyběhnout zhruba polovinu kopce. Závod ponese název „Ústecký schod“. Centrální obvod tak chce pokračovat v této úspěšné a legendární akci.

Akce Ústecké schody je společenská událost, propagace sportu a propagace městského obvodu. Netradičním sportovním dopolednem chceme namotivovat více dětí ke sportu.

Myslím, že i pro rodiny s dětmi bude tato ojedinělá akce zábavná a pobaví jak děti tak i dospělé. Budu velmi ráda, když přijde co nejvíce závodníků. Přeji jim tímto hodně sil a především dobrou sportovní náladu,“ uvedla starostka MO Hana Štrymplová.

Na závodníky čeká netradiční běžecký zážitek přímo v centru města Ústí nad Labem, zajímavý formát intervalových startů a pořádná výzva v podobě zdolání 101 schodů. Součástí bude také kratší varianta pro děti a nová kategorie Rodina.

Závodníci se mohou registrovat přes web www.miladatour.cz, kde naleznou také všechny důležité informace.

Akci připravuje městský obvod Ústí nad Labem – město ve spolupráci s Milada Tour a startovné je ZDARMA.

 

Přidejte se také na naši událost nebo sledujte nový FACEBOOK