Počasí si s organizátory šestého ročníku Milada Run lehce pohrávalo. Ještě den před samotným závodem předpověď slibovala déšť a bouřky, sobotní ráno ale vítalo více než pět stovek závodníků sluncem a téměř prázdninovými teplotami. Avizovaný déšť se hlavním zázemí prohnal již v nočních hodinách a celý závodní den se nesl v duchu letního slunečného závodu.

Před samotnými dětskými starty proběhla tradiční rozcvička, kterou si zacvičili i dva klauni – letošní maskoti seriálu. Jako první byl odstartován závod pro nejmenší na 500 metrů, na kterém změřilo síly přes sto dětí. První se v cíli radovala Terezka Vohradská s Michalem Máchou. Starší děti měly trať měřící jeden kilometr, kterou nejrychleji zdolal Jan Vaněk a v dívčí kategorii Štěpánka Skokanová. Pořadatelé ocenili velké množství dětí dárkovými taškami od partnera seriálu Olympia Teplice.

V pravé poledne odstartoval závod na nejdelší distanci, kterou byl půlmaraton. Zde byli favorité jasní a pouze se očekávalo, zda svá vítězství z let minulých zopakují. Petr Zuda si s obrovským náskokem doběhl pro zlato v čase 1:17:58 a potvrdil roli půlmaratonské jedničky. Jamajka Sobecká se i přes vleklé zdravotní problémy dokázala opět prosadit a zvítězit v kategorii žen v čase 1:40:25. Další v pořadí za Petrem Zudou byl Ondřej Matoušek (1:21:07) a Tomáš Preissler (1:15:14). Ženské stupně vítězů doplnily na druhém místě Kamila Vítová (1:47:57) a na místě třetím Jana Ponrtová (1:51:35).

Na desetikilometrou trať se vydalo přes sto padesát závodníků. Nejrychleji oběhl jezero Milada doktor, anesteziolog Otakar Kohl, za 36 minut a 42 sekund. Druhý byl o více než 40 sekund děčínský trenér Josef Procházka a třetí místo obsadil triatlonista Jakub Merle v čase 39:49. V ženách potvrdila roli favoritky oddílová kolegyně Jakuba Merleho Vendulka Praská, které časomíra naměřila čas 46:07. Stupně vítězů za Vendulkou obsadily na druhém místě Jana Burdová (46:22) a třetí byla Míša Jiráková (47:03).

Nejkratší trasu na pět kilometrů si zaběhlo 128 závodníků. Vítězi byli Václav Hladík za 17:42 a Míša Čípová za 21:37. Druhá místa pak patřila Jirkovi Kačírkovi (17:58) a Janě Novákové (21:55). Bronzovou pozici brali Martin Horkulič (18:08) a Tereza Masopustová (23:07).

Novou kategorii Milada RUN Team vyhrál Metrostav před Olympií Teplice.

 

Kompletní výsledky závodu naleznete ZDE

 

 

Poslední závod letošního seriálu chystají pořadatelé na 10. prosince, kdy se koná již 5. ročník Winter Milada Run.