Vážení sportovní přátelé, příznivci našeho seriálu,

protože se v posledních dnech množí dotazy k případné změně termínu našeho běhu Milada Run, rozhodl jsem se reagovat krátkým prohlášením.

V minulém týdnu zveřejnila pražská eventová agentura BP Action, místo a datum konání svého běhu. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby tím místem nebylo Ústí nad Labem a den 1. 6. 2019. Tedy stejný den, stejné místo a dokonce stejný čas, ve kterém se koná závěrečný podnik našeho sportovního seriálu, běh Milada Run.

Agentura tak porušila nepsanou dohodu o tom, že akce podobného typu se ve stejný den a ve stejném městě proti sobě nekonají. Paradoxní je, že agenturu vedou moji dva bývalí kolegové.

Již třetím rokem se v ústeckém regionu snažíme dělat sportovní akce na vysoké úrovni. Nejde jen o sport, ale i o to, že zapojujeme místní organizace, partnery, obyvatele, spolky, školy apod. Pořádáme doprovodné aktivity jako společné tréninky, podporu charity, dobrovolný úklid jezera apod. Na jezeře Milada jsme postavili velký dřevěný fotopoint sloužící lidem… A já se ptám. Čím a jak přispívá pražská agentura, která si vybírá z důvodu finančního zisku pro své akce pouze velká města a navíc nerespektuje pravidla? Ano, nepřispívá vůbec ničím. Přijede, vydělá si a zase odjede.

Zástupce agentury jsem slušně požádal o vysvětlení, navrhl jsem možné přeložení na neděli 2.6. nebo jiný termín. Reakce byla více než výmluvná podobným organizacím. ,,Nikam a nikomu uhýbat nebudeme, v neděli se našim akcím nedaří, jsme mnohem větší a berte to jako konkurenční boj. Tohle je business kamaráde.“

 

Závěrem.

Nechceme nikoho špinit, nikomu škodit, ani nehodláme plakat, že přijdeme o několik závodníků. Obrázek o úrovni jednání ať si všichni udělají sami. Žijeme v demokratické společnosti a každý si může dělat to, co chce.

Termín našeho závodu Milada Run se tedy nemění. Naopak se budeme snažit na jezeře Milada připravit takový program, který Vás závodníky i návštěvníky ještě více nadchne a potěší.

 

Těšíme se na jezeře Milada 1. června při Milada Run 2019 a děkujeme, že spolu s námi tvoříte Milada Tour.

 

                                                                                                                                                                     Michal Neustupa, organizátor Milada Tour