Letošního ročníku Milada Run se zúčastní také ústecká sanaplasma, jejíž stánek můžete před i po závodě navštívit. Sanaplasma je společnost, která se zaměřuje na odběr krevní plazmy a v České republice má nejdelší tradici v tomto oboru. Vy se tak můžete blíže seznámit s tím, kde a jak plazma pomáhá, a také se dozvědět více o dárcovství.

Krevní plazma je cenná tekutina, kterou v současné době nelze uměle nahradit a která má v medicíně široké využití. Používá se pro léčbu a výrobu léků, jež jsou pro mnohé lidi životně důležité. Jen v České republice jsou tisíce těch, kteří tyto léky potřebují denně. Posláním společnosti sanaplasma je přispět ke zlepšení života těchto lidí, což by nebylo možné bez dobrovolných dárců. Na každém jednom z nich tak doopravdy záleží.

Dárcem plazmy se přitom může stát téměř každý zdravý člověk ve věku od 18 do 60 let. V Ústí můžete darovat právě v centru sanaplasmy, které najdete v budově Paláce Jordan na rohu ulic Dlouhá a Velká hradební. Těšit se můžete na příjemné prostředí, přátelskou atmosféru a po celou dobu se o vás bude starat tým zkušených odborníků. Za každý odběr v sanaplasmě navíc získáte také kompenzaci ve výši 850 Kč a pokud budete darovat pravidelně, čekají na vás i další benefity v rámci věrnostního programu. V průběhu roku navíc probíhají i různé soutěže a spousta menších akcí.

Zastavte se na stánku sanaplasma a získejte ještě více informací a odpovědi na všechny otázky, které vás zajímají.