Ústí nad Labem

 

Ústí nad Labem

Ústí n. L. leží v překrásné krajině Českého středohoří v místech, kde řeka Bílina ústí do Labe. Se svými bezmála 100 000 obyvateli je 7. největším městem České republiky a sídlem Ústeckého kraje. K  dominantám města patří středověký hrad Střekov, pozdně gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie nazývaný také „kostel se šikmou věží“, architektonicky zajímavý Mariánský most a výletní restaurace a hotel Větruše.

www.usti-nad-labem.cz

 

Výletní zámeček Větruše

Poznejte nejkrásnější pohled na Ústí nad Labem z vyhlášené dominanty města Ústí nad Labem. V areálu se nachází přírodní a zrcadlové bludiště s pokřivenými zrcadly, vyhlídková věž ležící ve výšce 227 m n. m. a příjemná restaurace s moderním hotelem. Od zámečku je možné se vydat značenými turistickými stezkami až k Vaňovským vodopádům. Unikátem je, že se k Větruši můžete nechat vyvézt lanovou dráhou.

www.hotel-vetruse.cz

 

Hrad Střekov

Hrad Střekov je jednou z nejvýraznějších dominant Ústí nad Labem a labského údolí. První zmínka o hradu pochází z roku 1319, kdy ho nechal vybudovat král Jan Lucemburský k ochraně labské plavby. Dnes turisté ocení vynikající jídlo ve zdejší gotické restauraci a terasu s výhledem na řeku Labe i malebné kopce Českého středohoří.

www.hrad-strekov.cz

 

Mariánský most

Mariánský most je jednou z dominant města Ústí nad Labem. Most byl postaven v roce 1998 jako spojení břehů mezi městskými částmi Ústí nad Labem-město a Ústí nad Labem-Střekov. Jedná se o jeden z nejmodernějších mostů v České republice, který byl zařazen mezi 10 nejkrásnějších staveb 90. let 20. století.

Mariánský most

 

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Ústecký kostel, který se nachází přímo v centru města, byl postaven již v roce 1318.  Ve světě se však nejvíce proslavil svojí šikmou věží. Jedná se o čtvrtou nejšikmější věž v Evropě – na šedesáti pěti metrech své výšky se vychyluje o celé dva metry a jeden centimetr k tomu. Může za to bombardování na konci druhé světové války.