Zázemí na hlavní pláži jezera Milada se plnilo v dopoledních hodinách hlavně dětskými sportovci. Na tratě pět set metrů a kilometr se jich postavilo 134. Nejrychlejší na kratší trati byli v absolutním pořadí Lukáš Rouč a Ema Topinková. Kilometrovou trať vyhrál Tadeáš Munčinský a Amélie Svobodová. Pořadatelé ocenili velké množství dětí napříč věkovými kategoriemi i mezi holkami a kluky, takže si na krásné ceny od partnera závodu Olympia Teplice přišlo opravdu velké množství dětských závodníků.

Dospělé závody začaly za pravého poledne startem půlmaratonu. Jak tuto vzdálenost, tak nejpopulárnější desetikilometrovou odstartoval světový rekordman v plavání na nádech pod ledem David Vencl. Za velmi teplého počasí se na dvě kola kolem Milady vydalo téměř šest desítek půlmaratonců. Roli favorita potvrdil veterán z AC Rumburk Michal Šandera, který finišoval ve velmi slušném čase 1:20:17. Druhé místo bral Michal Kadlčík, kterému vítěz nadělil více než osm minut. Třetí místo pak vybojoval pravidelný účastník našeho seriálu Lukáš Hradecký z Alisy sport teamu v čase 1:34:56. V ženském poli vévodila Eva Davidová, která stlačila svůj čas pod 1 hodinu a 40 minut (1:37:02) a připravila tak o prvenství několikanásobnou vítězku na této trati Jarmilu Sobeckou Halířovou, která doběhla sedm minut za ní. Ženské stupně vítězů pak doplnila Terezka Černecká Hnízdilová ze Sport Races, která loni patřila mezi nejlepší ženy celého seriálu Milada Tour a jistě na absolutní bednu pomýšlí i v letošní sezóně. Jí časomíra naměřila 1:48:12.

Nejpočetnější startovní pole se 174 závodníky si zaběhlo populární desetikilometrovou trať lemující hladinu jezera Milada. Nechyběli ani vodiči ze Salming týmu, kteří zvedli celkovou úroveň závodu zase o level výš a dopomohli tak nejednomu běžci k lepšímu výsledku. Desítku vyhrál dle očekávání Petr Zuda v čase 35:05. Druhé místo vybojoval výborný veterán Jiří Masorsič v čase 39:51. Oba Ústečáky na stupních vítězů doplnil Martin Fridrich s výkonem 40:39. Jenom pár vteřin za třetím mužem finišovala první žena. Tereza Macháčková z AO Doksy. Druhé místo pak vybojovala naše vítězka Milada Tour 2023 Bára Maříková v čase 45:11, která jenom o sedm vteřin utekla bronzové ženě na této trati Sabrině Múčkové.

Nejkratší trať na pět kilometrů si zaběhl i David Venc – český reprezentant ve freedivingu. Jasný favoritem byl Šimon Koblížek, mistr ČR v aquatlonu, který nastavil nový rekord trati 15:44. Druhé místo bral Vašek Hladík z AC Česká Lípa za čas 17:04. Třetí potom Peter Topitzer z Runforrun v čase 19:30. Ženské pole nemělo jasnou favoritku, a tak sami organizátoři čekali, kdo se objeví v cílové rovince jako první. Za 22 minut a 42 sekund přiběhla Tereza Petrová a stala se tak jasnou vítězkou. Půl minuty za ní doběhla druhá Věra Špindlerová. Bronz brala Jana Škodová v čase lehce pod 24 minut.

Dětští závodníci si velice chválili doprovodný program. Dva skákací hrady, malování na obličej, soutěže ve stáncích partnerů seriálu. Velké sympatie si získal hlavní host závodu, propagátor chladové terapie, David Vencl. Jeho autogramiáda či ukázka zádrže dechu v jezeře Milada neměla chybu. Celým dnem provázel výborný moderátor David Cihlář, který v kombinaci s letním počasím, výborným zázemím a super servisem pro závodníky udělal z Milada Run velký zážitek pro všechny.

Kompletní výsledky ZDE

Seriál Milada Tour pokračuje svým posledním letošním závodem Winter Milada Run 14.12. 2024.