Soutěž jednotlivců a týmová soutěž

Soutěž jednotlivců

Jednou z novinek Milada Tour je seriálové hodnocení jednotlivců. Každý účastník od 15 let získá za své umístění v jednotlivých hlavních závodech bodové ohodnocení, které se mu započítá do celkového pořadí seriálu. Maximální bodové ohodnocení je odlišeno délkou a náročností jednotlivých tras.

Vyhlášení celkových vítězů Milada Tour proběhne slavnostně 15. srpna v rámci Cyklozávodu Milada. Ti nejlepší se mohou těšit na tradiční unikátní trofeje, hodnotné ceny a nově také prize money.

 

Prize money

1. místo muži  – 3 000 Kč

2. místo muži – 1 500 Kč

3. místo muži – 500 Kč

1. místo ženy  – 3 000 Kč

2. místo ženy – 1 500 Kč

3. místo ženy – 500 Kč

 

Týmová soutěž

Týmová soutěž je vypsána stejně jako seriálové hodnocení pro závodníky, kteří absolvují některou z hlavních dospělých tras. Každý tým musí mít minimálně 3 členy. Maximální počet členů není omezený.

Do týmové soutěže se započítávají pouze 3 nejlepší výsledky členů týmu bez rozdílu věku a pohlaví na základě individuálního bodového zisku v daném závodě.

Po každém závodě mohou závodníci tým změnit, ale již získané body se novému týmu nepřenášejí a zůstávají v původním týmu.

Do týmu se mohou závodníci hlásit jednoduše při registraci, kde v kolonce tým zaškrtnou, kterého týmu jsou součástí. Pokud vzniká tým nový, je třeba, aby ho jeho první člen při registraci nově zapsal.

 

Podrobná pravidla a bodové ohodnocení zde