Již od ranních hodin bylo jasné, že tento závodní den bude hostit slunečné počasí, které v kombinaci s bezvětřím a dusnem dalo zabrat nejednomu závodníkovi.

Před devátou hodinou bylo zázemí pátého ročníku Milada Runu, konaného přímo na hlavní pláži jezera Milada, plné hlavně rodin a dětí. Jako první startovaly právě závody pro nejmenší účastníky, kteří se mohli rozcvičit s pětinásobnou vicemistryní světa ve sportovním aerobiku Kamčou Žaloudkovou. Na start 500 metrové vzdálenosti se postavilo 102 dětí. Pro některé to byl úplně první závod, první krásná velká medaile. V absolutním pořadí vyhrála Eli Anna Milfait z Dukly Praha ve skvělém čase 1:51. Z kluků bral zlato Martin Filler, který svůj čas stlačil také pod dvě minuty (1:56). Jako poslední „dobíhaly“ děti pořadatelů Vojtíšek Neustupa a Václav Kotěšovec. Oba patřili mezi nejmladší účastníky celého Milada Run.

Na dětskou kilometrovou trať se postavilo šest desítek dětí. Prvním chlapcem v cíli byl Jan Skokan z TJ Skokan Roudnice, dívkou pak Elena Kutílková z ASK Lovosice. Jejich časy na jeden km jsou 2:42 a 2:46.

Na stupních vítězů se vystřídalo téměř třicet dětí v mnoha kategoriích. Z krásných cen od Olympia Teplice se tak mohlo radovat opravdu velké množství malých závodníků. Ceny dětem předával nejúspěšnější paralympijský cyklista planety Jiří Ježek, který měl v zázemí závodu autogramiádu pro všechny sportovce a sám si pětikilometrový závod také zaběhl.

Po celý den byl pro všechny děti k dispozici dětský koutek, kde si mohly zdarma nechat namalovat obrázek na obličej, vyzkoušet herní dovednosti, či vyplnit kvíz o plyšáky.

 

V pravé poledne za opravdu parného počasí startoval závod na nejdelší distanci a to 21 kilometrů. Do krásné přírody kolem jezera se rozeběhlo 67 závodníků. V cíli jsme vítali favority a jedny z nejlepších běžců kraje Jamajku Sobeckou, která brala zlato v ženách za výkon 1:34:34  a Petra Zudu, který jako jediný stlačil čas pod 1:20. Stupně vítězů na půlmaratonu doplnila v ženách maminka tří dětí, pravidelná účastnice Milada Run Ivanka Vávrů, bronz pak Monika Svobodová. V mužích se za vítězným Petrem Zudou poskládali v půlminutovém rozestupu Honza Žaloudek a Jakub Stejskal.

Nejpočetněji obsazená byla trať na deset kilometrů. Na ni se ve 12:15 rozeběhlo 202 závodníků. I zde se čekalo, že do cíle jako první doběhnou nejlepší běžci kraje Šimon Koblížek a Klára Mirvaldová. Oba dva roli favoritů splnili. Klárce se podařilo i v parném počasí stlačit čas pod 40 minut. Šimon finišoval ve velmi slušném čase za 34:37. Druhou ženou byla Míša Vojteková z Liberce za 40:59, třetí brala Simča Nekolová, sympatická maminka, jejíž malý Matyáš stál na bedně i dětského závodu. Simča finišovala za 43:14. V mužích se o stupně vítězů dále podělili Filip Žižka, debutant u nás na Milada Run, za 36:17. Třetí místo obhájil z loňského ročníku Jan Rada, který předvedl neskutečný výkon i týden po pražském maratonu. Vyhrál kategorii 50 plus a jeho čas byl 36:55.

Posledním startem byl závod na 5 km. Počasí slibovalo průtrž mračen, ale parno vydrželo i 131 účastníkům na nejkratší trati.  Tu vyhrál Honza Karko v čase 17:19, pět vteřin za ním doběhl Jan Hock a třetím v pořadí byl Martin Horkulič za 18:41. V ženském poli splnila roli favoritky mladičká Anežka Křížová, jedna z elitních běžkyň kraje, která s přehledem a téměř dvou minutovým náskokem vyhrála v čase 19:40. Druhá doběhla Tereza Masopustová za 21:53, třetí Jana Nováková za 21:58.

 

Dík patří i skvělým moderátorům Davidovi Cihlářovi a Marku Vobrovi, kteří celý den vytvářeli výbornou atmosféru.

Dalším závodem seriálu Milada Tour bude srpnový Cyklozávod Milada, který startuje 14. 8. se zázemím v Motoareálu Chabařovice.

 

Celkové výsledky

Výsledky Milada Run 2021

 

Průběžné pořadí seriálu Milada Tour

Týmy

Jednotlivci