Čtvrtý ročník oblíbeného závodu Milada Run láká nejen na běžecké zážitky. Přijďte se v neděli 2. srpna na hlavní pláž k jezeru Milada přesvědčit, jaké novinky si organizátoři připravili.

 

Po ústeckém půlmaratonu je Milada Run jasně nejkvalitněji obsazeným běžeckým závodem v kraji.

Atraktivitu letošního ročníku zvyšuje účast několika elitních běžců. Porovnat své běžecké síly si tak budou moci běžci všech výkonnostních kategorií s olympionikem Honzou Kreisingerem, s čerstvou půlmaratonskou mistryní ČR Marcelou Joglovou nebo se pokusit stačit dalším běžcům atakujícím českou špičku – Jiřímu Csirikovi, Davidu Vašovi či Radce Churaňové. Od všech bude možné získat autogram na památku. Autogramiáda proběhne ve 14 hodin ve stanu VoZP, kde se budou moci fanoušci s elitními běžci i vyfotit.

Pořadatelé si váží i vítězů předchozích ročníků Milada Run a větší část z nich budeme moci vidět opět na startu. Nechme se překvapit, jak zamíchá pořadím na předních příčkách loňský vítěz desítky Aleš Filingr, loňský vítěz půlmaratonu Petr Zuda či triatlonista a vítěz nejdelší trasy z roku 2018 Zbyněk Kudrna. Ženské medailistky Kateřina Kutílková, Eva Slavíková či absolutní vítězka loňského ročníku Milada Tour Vendulka Praská, se budou jistě také chtít vrátit na bednu a předvést své kvality. Po ústeckém půlmaratonu je Milada Run jasně nejkvalitněji obsazeným běžeckým závodem v kraji.

 

Souboje HC Slovan Ústí, Florbal Ústí a Boxerské školy Lukáše Konečného

V týmové soutěži proběhne na pětikilometrové trati souboj sportovců z HC Slovan Ústí, Florbal Ústí a Boxerské školy Lukáše konečného. Poslední zmiňovaný tým je zároveň i vítězem loňských soubojů ústeckých týmů. Mistryně světa v boxu, sympatická Fabiana Bytyqi patří mezi pravidelné účastníce závodů Milada Tour a ani 2. srpna nebude se svým bratrem chybět na startu. Její trenér, olympionik Lukáš Konečný, do závodu vyšle kromě sebe a své dcery i přední české boxery Tomáše Šálka a Standu Eschnera.

 

Ceny pro vítěze jsou opět bohaté. Letos poprvé i prize money.

Na desetikilometrové a půlmaratonské trati organizátoři letos nově vypsali prize money. První tři běžci a běžkyně budou oceněni finanční prémií v hodnotě 3 000, 1500 a 500 Kč. Ceny jsou jako každý rok velmi bohaté. Zahrnují poukázky na nákupy od Globusu nebo Decatlonu, balíčky od Jelena, zapůjčení auta na víkend od Realcentrum Cars a mnoho dalších cen od ostatních partnerů. Krásné skleněné trofeje už jsou na stupních vítězů každoroční stálicí.

Olympia Teplice připravili pro všechny děti funkční tričko zdarma a spoustu cen pro vítěze ve všech dětských kategoriích.

U všech závodů samozřejmě nechybí pro účastníky medaile. Pro dospělé je v letošním roce poprvé kovová. Kdo by na ceny ze závodu nedosáhl, tak může zkusit své štěstí v bohaté tombole, která proběhne online po závodě.

 

Doprovodné aktivity

Velkou novinkou letošního roku je Dětský koutek Olympia Teplice – zázemí, kde se proškolený pedagogický personál zdarma postará závodníkům o jejich děti. V koutku nebudou chybět zábavné činnosti pro děti – skládačky, kreslení na obličej, dovednostní soutěže a samozřejmě maskoti Cirkus parku, které děti budou bavit svou přítomností. Koutek bude fungovat po celou dobu akce a děti se mohou těšit na mnoho odměn, které si zde jistě vysoutěží.

Před dětskými závody proběhne rozcvička pod vedením pětinásobné vicemistryně světa ve sportovním aerobiku Kamči Žaloudkové, čerstvé maminky a manželky loňského vítěze pětikilometrové trati Honzy Žaloudka.

I pro dospělé je připraveno plno zábavy. V zázemí najdete fotokoutek ve stanu CDSM, kde si závodníci mohou zdarma nechat zhotovit fotografii na památku. Můžete si prohlédnout prezentaci našich partnerů, univerzity UJEP, města Ústí nad Labem, Vojenské zdravotní pojišťovny nebo si půjčit paddleboard.

Občerstvení zajistí stánek hlavního partnera hypermarketu Globus Trmice, vynikající kávu dodá stánek Hugo Kafé a zmrzlinu či zdravé limonády Osvěžovna. Nakopnout se můžete nechat od hostesek z Red Bull Wings Team, které vám budou po celou dobu akce nabízet Red Bully. Nebudou chybět ani skvělé Cup cakes od rodinné firmy roku Family Bakery. Pro milovníky piva bude v nabídce vychlazený Březňák od pivovaru Velké Březno a nealko Zlatopramen Radler.

Stejně jako v minulých letech, ani letos nebude chybět Trial show s Martinem Šimůnkem. Letos poprvé ve dvojici. Show je naplánovaná na 10:45 a 14:15 hodin.

 

Výborný závodní servis, zajímavý doprovodný program, nádherné přírodní prostředí, vyžití pro celou rodinu, tak to je Milada Run 2020.