V nočních hodinách trať smáčel déšť a vytvořil doslova bahenní lázně pro všechny kategorie. V dopoledních hodinách měřili síly nejmladší závodníci na svých tratích v blízkosti Motoareálu Chabařovice. Dětských bikerů se sešlo téměř sto. V nejmladší kategorii odrážedel zvítězili Adélka Vaňková a Tobias Pauer. V Kategorii tří a čtyř letých dětí pak Eliáš Ježek a Kristýnka Husáková. V následujících kategoriích odstupňovaných vždy po roce brali první místa Dominik Forman, Elenka Munčinská, Denis Munčinský, Olivie Vilková, Adam Přenosil, Julie Kotrbová, Viktor Vilk a Nelly Kussmannová. Všechny tyto děti převzaly na stupních vítězů hodnotné ceny od Olympia Teplice z rukou nejlepšího paralympijského cyklisty všech dob Jirky Ježka. Ten měl v zázemí závodu i svou autogramiádu.

V poledne startoval populární rodinný závod. Podle očekávání vyhrála zkušená bikerská rodina Přenosilů, která druhému Kupec teamu nadělil více než minutu a půl. S odstupem více než další minuty dojeli pro bronzový stupínek rodinného závodu tým Kotrbíci.

Hodinu po poledni, za krásného slunečného počasí, startoval nejdelší závod na 50 km, který nakonec zvládlo 125 cyklistů. Dle očekávání zvítězilo dravé mládí z UCC teamu v podání Monti Alberta, který tratí prolétl v čase 1:37:21. Stříbrnou pozici – pouze o 2 vteřiny za vítězem – bral ve spurtu Filip Endler z LAWI Stars GIANT. Bronzový stupínek potom vybojoval Lukáš Hofman ze Ski a Bike Centrum Radotín. Jemu časomíra naměřila pět vteřin za stříbrnou pozicí. Všichni tři absolutní vítězové dlouhé trati se vešli do jedné minuty. Diváci měli tedy o velký zážitek postaráno. V ženách potvrdila roli favoritky Barbora Maříková, dvojnásobná maminka, TOP cyklistka Ústeckého kraje, která zvítězila v čase 2:03:52, jezdící za stáj UCC. Tři minuty po ní se dočkali diváci druhé ženy absolutního pořadí, kterou byla Alena Urbanová z Ghost teamu. Horáková Ines brala bronz a radovat se mohl team Metrostav.

Druhou, 25 kilometrů měřící trať, zvládlo 161 bikerů. Všichni si pochvalovali pestrost trati, na které nebyl čas se nudit. UCC slavilo i zde absolutní vítězství v mužích, o které se postaral Filip Štilip v čase 53:26. Druhé místo patřilo Tomáši Trojanovi z Z F Z, třetí stupínek potom Jiřímu Řeháčkovi z COREX.CZ. Oba jmenovaní se vešli pod 56 minut. Hodina a osm minut stačila na vítězství první ženě krátké trati. Byla jí Alena Pavlátová z Active Tour. Necelou minutu po ní dorazila druhá Kristýna Kopečná z Bike and Ride Libertas. Pod hodinu a deset minut se vtěsnala ještě Barbora Hrdinová, který tímto výkonem vybojovala bronz.

Všechny závody se obešly bez větších zranění, slunečné a teplé počasí výborně dokreslilo sportovní atmosféru. Dětští cyklisté hojně využívali nový skákací hrad, malování na obličej, Olympia dětský koutek a další aktivity. Dalším závodem seriálu Milada Tour bude již 10.6. Milada Run, kam pořadatelé všechny sportovce srdečně zvou.