Čtrnáct dní na kole, najeto 879 km, nastoupáno 10 628 výškových metrů, to jsou čísla, která berou dech i ostříleným cyklistům. Terezka Černecká Hnízdilová, naše dvojnásobná vítězka krátké trati na Cyklozávodě Milada, členka vítězného týmu seriálu Milada Tour 2020 prožila se svým manželem a dvěma malými dcerami velké dobrodružství plné zážitků. Jejich cestu z východu na západ naší republiky sledovaly bez nadsázky stovky lidí.

 

Terezko, jak vás taková cesta napadla? Kdo ji naplánoval? Jak to bylo organizačně náročné?

Napadlo nás to s manželem už před dvěma lety, kdy jsme s holkama došli pěšky z nejnižšího na nejvyšší bod České republiky. Spojení dvou nejvzdálenějších míst by tak bylo dobré pokračování. Vzhledem k vzrůstající váze dětí jsme to chtěli dát na kole. Loni jsme si ještě netroufli a jeli z Ústí do České Kanady a zpět, což bylo taky náročné, ale když jsme zjistili, že to jde, šli jsme do toho už letos. Cestu plánuje manžel, pomocí aplikace mapy CZ.  Jemu to jde snadno, s mapou v ruce se snad narodil. Nejnáročnější bylo asi pořizování vybavení. Po loňských zkušenostech jsme jasně věděli, co potřebujeme, ale ne vždy to bylo snadné sehnat. Na trase jsme nic nedomlouvali a dokonce ji i několikrát změnili, takže celkově to bylo spíš na punk.

 

Chce se ti i po těch skoro 900 km sednout na kolo?

Rozhodně chce, i když už se těším, až zase obuju kecky.

 

Pojedete něco podobného i příští léto?

Už třetí rok prvních 14 dní prázdnin patří dobrodružství, ale ten následující budou holky moc těžké. Už letos byly na hranici nosnosti sedaček. Já se úplně nechci vzdát těchto projektů. Nejspíš vymyslíme nějakou odlehčenou verzi, ale bude záležet hlavně na nich, my je do ničeho netlačíme.

 

Budeš se u nás na Cyklozávodě pokoušet o zlatý hattrick?

Říkala jsem si, že když třikrát vyhraju ,,dětskou“ trasu, další rok si troufnu na dospělou, mezi opravdové cyklistky. Podařilo se mi ale docela slušně zaběhnout půlku na Milada Run, a tak pomýšlím na celkové umístění. Musela bych tedy jet dospělou už letos a tam to na vítězství asi nebude.

 

Myslíš, že jsi během té vaší cesty dostatečně natrénovala?

Takové srandy mi do tréninku hází spíš vidle. 🙂  Jsem pořád primárně běžec, takže mě teď čeká hodně práce s návratem.

 

Na co  bys pozvala další cyklisty, aby si přijeli k nám na Cyklozávod Milada zazávodit? Co tobě osobně se u nás nejvíc líbí?

Rozhodně na super atmosféru velkého závodu, který si zároveň dokáže zachovat rodinný ráz. Taková oslava sportu na Miladě.  Mně se líbí, že vždy potkám spoustu kamarádů a udělám si i nové. Také se mi hezky závodí na rychlé a jezdivé trati.

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přidej se na Cyklozávod Milada s celou rodinou. Registrace do rodinného závodu na našem webu.